AC100-265V 7W Refrigerator Bulb Super Bright LED 100W Equivalent E26 E27
Price:
4.21
 LED Lightings for Everything!
3-28V 15A High Current Ideal Diode Solar Energy Reverse Irrigation Battery Charging Backflow Protection
LED Standard Road Streetlight Module Tunnel Floodlight 50W Outdoor Lighting Module IP67 WT-G213 WT-G613
https://www.satisled.com/web/image/product.template/8482/image_1920?unique=de17c6d
(0 review)
Not Available For Sale
(2.35 / Unit(s))
  • Brand
  • Emitting Color
  • Base Type
This combination does not exist.
Categories :
LED Corn Bulb
SKU :
Share :
100% original guarantee
Return within 30days
Worldwide Fast delivery
Features:
  • 【Attention】The compact size tubular E26 bulb, 1.12''(D)* 2.95'' (H)/28.5mm * 75mm. Especially suitable for home appliances refrigerator lights with E26 medium base. But the base of some refrigerator lights is E17(17mm/0.6in), while the base of this refrigerator light is E26(26mm/1in), many replacement parts look the same, but won't fit your model. So before purchases, kindly make sure base of bulb is the same.
  • 【Super Bright】7W E26 Edison bulb with an incredible light high output up to 950 Lumens, CRI up to 80, Great for environments that need bright, such as dinning room, living rooms, bedrooms, bathrooms and garages etc. And AC 100V-265V the input voltage can be applied to the grid voltage requirements of any country in the world.
  • 【Save Energy】Get huge energy savings replacing E26 socket 60W-100W halogen lamp with this 7W A15 E26 LED bulb. The energy consumption of each bulb is 7kWh/1000h, saving 90% of electricity costs. Making it an economical alternative to incandescent bulbs. (It is not dimmable, please do not use a dimmer, otherwise it may cause flicker and affect the use effect. )